19 aanvragen voor tegemoetkoming uit coronanoodfonds
MAASSLUIS – De gemeente Maassluis heeft 19 aanvragen voor een tegemoetkoming uit het coronanoodfonds. Verenigingen en stichtingen in Maassluis die in de financiële problemen zijn gekomen door de coronamaatregelen, konden een aanvraag doen.
De gemeente heeft in totaal 19 aanvragen ontvangen waarvan er 13 zijn toegekend. ,,Bij 6 aanvragen bleek onvoldoende grond voor toekenning, bijvoorbeeld omdat er voldoende reserve/eigen middelen aanwezig zijn en/of omdat een andere provinciale of gemeentelijke subsidieregeling beter passend is. Ook bleek bij 2 aanvragen dat de aanvrager de aanvraag al had ingetrokken. Eén van de afwijzingen betreft een aanvraag door een ondernemer met winstoogmerk. Deze is verwezen naar de Rijksregelingen voor ondernemers”, aldus het Maassluise college in een informatiebrief aan de gemeenteraad.
13 aanvragen werden toegekend, voor in totaal €107.701,-. ,,Alle huidige aanvragen worden op de hoogte gebracht van het besluit tot toekenning of afwijzing. De toegekende bijdragen worden in september uitgekeerd.”
Tot 31 oktober kunnen organisaties nog een aanvraag doen voor financiële tegemoetkoming over het jaar 2021.