Zaterdag 3 oktober
- 03-10-2026
- Agenda
-
Furieade 2026
Van woensdag 30 september tot en met zondag 4 oktober staat Maassluis weer in het teken van de Furieade. Tijdens de 45e editie van het stadsfeest zijn er verspreid over de historische binnenstad allerlei activiteiten, met natuurlijk veel aandacht voor de haven en de historische schepen.
Op het programma staan onder meer vaartochten, een grote braderie en de mogelijkheid om verschillende schepen van dichtbij te bekijken.
Het hele programma van de Furieade vind je hier: Furieade.nl
-
Shaun het Schaap: Het Beest van de Boerderij - Bios in Maassluis
Shaun het Schaap is terug in de bioscoop voor een nieuw, beestachtig leuk familieavontuur! Shaun het Schaap: Het Beest van de Boerderij is de derde bioscoopfilm van Shaun the Sheep. De eerste twee films ontvingen Oscar en BAFTA nominaties voor beste animatiefilm. De bewoners van de boerderij kijken in deze film enorm uit naar Halloween, maar het feest komt in gevaar als een onhandige boer het pompoenenveld van de schapen vernielt. Shaun probeert een wetenschappelijke experiment, maar ook dat gaat mis. Wanneer blijkt dat de boer verdwenen is en dat er ook nog een mysterieus beest rondzwerft in de bossen rond de boerderij, is het aan de kudde om de chaos op te lossen.
Shaun het Schaap: Het Beest van de Boerderij is te zien bij Bios in Maassluis in Theater Koningshof.
-
Buitenexpositie '24 uur Maassluis'
Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van fotoclub FWS Maassluis is een maand lang de buitenexpositie 24 uur Maassluis te zien aan de Koning W.A. Boulevard, ter hoogte van het douanehuisje. Voor de expositie fotografeerden clubleden 24 uur lang in Maassluis. Uit ieder uur werd één foto gekozen, samen goed voor een beeld van één etmaal in de stad. De buitenexpositie is dagelijks te bezoeken tot en met 12 oktober.
-
De Gaulle: Liberté - Bios in Maassluis
Juni 1940. Frankrijk geeft zich over aan het Duitse leger en tekent de wapenstilstand. Te midden van de chaos weigert één man zich neer te leggen bij de situatie: generaal de Gaulle. Als kersverse staatsvijand vlucht hij – zonder leger steun noch hoop – naar Londen om de scherven van zijn gevallen vaderland op te rapen. De Gaulle heeft één rotsvast geloof: een nieuw vrij Frankrijk en Europa dat zijn wapens niet neerlegt tegen Nazi-Duitsland.
Na “Résistance” wordt het verhaal van Charles de Gaulle voortgezet in “Liberté”, het tweede en afsluitende deel van het epische tweeluik onder regie van Antonin Baudry.
De Gaulle: Liberté is te zien bij Bios in Maassluis in Theater Koningshof.