Categorieën

Service

Burgemeester ergert aan infovoorziening politie en justitie

Burgemeester ergert aan infovoorziening politie en justitie
Nieuws

Burgemeester ergert aan infovoorziening politie en justitie

  • Maurice Verschuur
  • 05-01-2015
  • Nieuws
Burgemeester ergert aan infovoorziening politie en justitie

Foto Maurice Verschuur - Burgemeester Karssen tijdens zijn nieuwjaarstoespraak

MAASSLUIS - In zijn twaalfde en laatste nieuwjaarstoespraak uitte burgemeester Karssen flinke kritiek op de informatievoorziening door politie en justitie. Het openbaar bestuur is volgens Karssen ingewikkelder geworden, zeker voor de positie van de burgemeester.

"Wat mij daarbij wat irriteert is het feit dat de burgemeester slecht bij de echte relevante informatie kan komen. Politie en justitie hebben de neiging dat allemaal heel dicht bij zich te willen houden in het kader van de privacy. Maar ik vind dat als de burgemeester vanuit de wet meer bevoegdheden krijgt, hij of zij dan ook alle informatie die hij wenst te krijgen ook dient te krijgen. Dus niet op het allerlaatste moment, als hij zijn nieuwe wettelijke bevoegdheden moet gebruiken, pas inzage krijgt in relevante dossiers”, aldus Karssen

Tevreden, maar niet helemaal

In zijn toespraak kijkt de burgemeester met tevredenheid terug op 2014. Er zijn meer inwoners bijgekomen, werkgelegenheid is gegroeid, en de veiligheid is toegenomen. "Dit laatste niet op alle fronten, we houden last van te veel woninginbraken”, zei de burgemeester.

Er zijn echter succesvol meerdere inbraken afgeweerd door betere beveiliging. Karssen: "Dat is ook juist het doel wat wij nastreven: de burgers moeten zich zelf beter beveiligen.” Ze krijgen hierbij hulp van de gemeente en politie. 

Het aantal geweldsmisdrijven zoals bedreiging, mishandeling, straatroof en overvallen is flink gedaald. Van 195 in 2013 naar 152 in 2014. Het aantal woninginbraken en geweldmisdrijven geeft de burgemeester reden om Maassluizers alert te houden. De gemeente gaat zich extra inzetten tegen jeugdcriminaliteit. Karssen: "Dat zal zich vooral manifesteren in de Task Force Jeugdcriminaliteit, waarin ik samen met de politie en het Openbaar Ministerie alles op alles wil zetten om die jeugdcriminaliteit in Maassluis verder te beteugelen.”

Twee uitersten

De burgemeester haalde uiteraard ook de viering van 400 jaar Maassluis aan. "Een feest dat de Maassluizers verbond en tot geweldige samenwerking bracht. Wat hebben we er allemaal van genoten: van de grootste openingsdagen in mei en de vele, vele activiteiten daarna. Het was overweldigend en hartverwarmend.”

Karssen: "Schril in contrast met al die feesten stond het dramatische neerstorten van de MH17. Een vlucht waarin twee Maassluise inwoners hun leven verloren: Petra van Langeveld en Gary Slok. Wat een ontsteltenis bracht dat teweeg. Warm en vol betrokkenheid stonden de Maassluizers, ook via school en sport, rondom de nabestaanden. Wij staan nog steeds voor de definitieve afsluiting die helaas nog niet in zicht mag komen."

Uitdagingen

Voor 2015 staan er grote uitdagingen op het programma voor Maassluis. De burgemeester noemde het overgedragen van taken op het gebied van jeugdzorg en de WMO. En financieel zullen er beslissingen moeten worden genomen om het huishoudboekje tot 2018 op orde te brengen. Maar ook de samenwerking met Vlaardingen en Schiedam. Karssen zegt hierover: "Grotere broers waar we graag positief 'kersen mee willen eten'. Maar we zijn daarbij zeker geen klein dorp aan de Boonervliet, maar de bewuste eerste stad aan de Waterweg." Dit laatste werd gevolgd door een flink applaus door het publiek.

Tot slot reikte de burgemeester traditeigetrouw de Chapeau-prijs uit. Deze ging dit jaar naar Gerry Hanneman-de Jong. Tot ieders verrassing kreeg Karssen een alternatieve variant op de Chapeau-prijs.