Categorieën

Service

Excelsior Maassluis maakt verschil in tweede helft

Excelsior Maassluis maakt verschil in tweede helft
Sport

Excelsior Maassluis maakt verschil in tweede helft

  • Redactie
  • 06-02-2017
  • Sport
Excelsior Maassluis maakt verschil in tweede helft
MAASSLUIS - Excelsior Maassluis heeft in en tegen Katwijk zaterdag een 0-2 overwinning behaald. Het verschil werd gemaakt in de tweede helft. Daan Blij en Kevin Vink waren verantwoordelijk voor de doelpunten. Excelsior klimt daardoor naar de derde plaats op de ranglijst. 

Trainer Jeroen Rijsdijk startte, op Jean Paul van Leeuwen na (terug van een schorsing), opnieuw met het team dat ook tegen GVVV en Jong Sparta zo goed speelde. In de beginfase was het vooral Katwijk dat het betere van het spel had. Ondanks het balbezit werd zijn ploeg nauwelijks gevaarlijk. Excelsior loerde op de counter en was vooral geduldig en zorgvuldig aan de bal. Tegenvaller voor Katwijk was het vroegtijdig uitvallen van aanvoerder Robbert Susan. De aanvoerder raakte al in de tweede minuut geblesseerd aan zijn enkel; hij probeerde het nog wel maar moest zich toch in de 18e minuut laten vervangen.

Vlak voor rust leek Excelsior Maassluis op voorsprong te komen toen Dean van Ooijen een doorgekopte bal van een van de Katwijk-verdedigers oppikte, drie man passeerde en de keeper kansloos liet. De grensrechter dacht er echter anders over want hij oordeelde dat Vink verantwoordelijk was voor de doorkopbal en dus vlagde de man voor buitenspel. De rust ging dus in met een stand van 0-0.

De tweede helft was een stuk aantrekkelijker. Beide ploegen durfden meer vooruit te voetballen waardoor er aan beide kanten kansen werden afgedwongen. Katwijk had een levensgrote kans toen Kay Blokland in kansrijke positie uit mocht halen. De redding die Jean Paul van Leeuwen vervolgens in huis had was er een om in te lijsten.Uit de directe tegenstoot kreeg ook Kevin Vink een goede kans maar hij kon de bal onvoldoende vaart meegeven om Mark de Vries te verontrusten.

Katwijk verliet vanaf dat moment voorgoed de verdedigende stellingen en probeerde de openingstreffer te forceren. Grote kansen werden door de thuisploeg gemist.

Rijsdijk zag dat Katwijk meer naar voren wilde voetballen maar zag ook dat daardoor op de linkervleugel ruimte ontstond. Hij wisselde Dean van Ooijen voor Daniel Furtado Oliveira die met zijn snelheid van die ruimte gebruik moest maken.

Het breekpunt in de wedstrijd kwam via Kay Blokland tot stand. Hij schatte een hoge bal niet goed in waardoor Kevin Vink in de 73e minuut vrije doorgang kreeg naar het doel van Katwijk. Blokland vergreep zich aan Vink en kreeg van scheidsrechter den Elzen vervolgens rood. Katwijk moest door met tien man en kwam drie minuten later op achterstand. Daan Blij krulde de bal wonderschoon in de rechterbovenhoek: 0-1.

Een voorsprong die een aantal minuten later werd uitgebouwd. Een passeeractie van Kilian Berkhout op de achterlijn bracht hem in zeer kansrijke positie. Hij behield het overzicht, ging niet voor eigen succes maar liet Kevin Vink eenvoudig de 0-2 binnen schieten. Toen de scheidsrechter affloot was het voor de 150 meegereisde jeugdspelers van Excelsior reden om massaal het veld te betreden en de spelers te feliciteren met het resultaat.