Categorieën

Service

Beperkte vorm huishoudelijke hulp toelage

Beperkte vorm huishoudelijke hulp toelage
Politiek

Beperkte vorm huishoudelijke hulp toelage

  • Redactie
  • 14-01-2017
  • Politiek
Beperkte vorm huishoudelijke hulp toelage
MAASSLUIS - De landelijke regeling huishoudelijke hulp toelage (HHT) is per 1 januari vervallen. Het college besloot om de regeling in beperkte vorm te behouden en beantwoordde hierover vragen van de Verenigde Senioren Partij.

De HHT is een toelage die burgers kregen als ze een huishoudelijke hulp inhuren. Deze landelijke regeling is echter sinds 1 januari vervallen. In Maassluis geldt nog wel een beperkte vorm van de regeling..

432 inwoners maakten in 2016 gebruik van de toeslag, waarvan 125 inwoners een indicatie huishoudelijke hulp hebben. De regeling vervalt nu voor 65-plussers die geen indicatie hebben voor huishoudelijke hulp en geen mantelzorger zijn.

Voor 307 inwoners van Maassluis is daarom nog niet bekend of zij nog van de HHT-regeling gebruik mogen blijven maken. Het kan zijn dat de situatie voor een deel van deze 307 inwoners zodanig is, dat zij wél in aanmerking komen voor geïndiceerde huishoudelijke hulp of daartoe gekwalificeerde mantelzorger zijn. De gemeente gaat daarom de situatie van deze groep mensen herbeoordelen.