Bonden hoopvol over sociaal plan Lely
- Redactie
- 15-03-2017
- Nieuws
Familiebedrijf Lely bracht eerder naar buiten het bedrijfsonderdeel Forage te verkopen aan AGCO Corporation. De verwachting is dat dat op termijn zal leiden tot een vermindering van circa 200 arbeidsplaatsen, waaronder ongeveer 100 op het hoofdkantoor.
Herplaatsen
Leontien Steltenpol van FNV laat aan RTV Rijnmond weten de indruk te hebben dat Lely serieus werk wil maken van het herplaatsen van ontslagen medewerkers. "De directie geeft aan veel respect te hebben voor het personeel dat altijd hard heeft gewerkt. Ik hoop dat ze dat waarmaken. Veel mensen verliezen hun baan. Dat is dramatisch."
Bestuurslid van Lely André van Troost vertelt aan RTV Rijnmond: "Lely startte in 1948 met de verkoop van een hark. Veel mensen werken hier al jarenlang. Wij als werkgever zullen er alles aan doen om een goed sociaal plan overeen te komen en begeleiding naar een nieuwe baan."
Dairy
Lely wil zich na de verkoop volledig richten op bedrijfsonderdeel Dairy: de ontwikkeling van robotica, zoals melkrobots, en andere innovaties voor vergroting van de efficiency, duurzaamheid en dierenwelzijn op het melkveebedrijf.