Damir Sheremet Mahorokan Judoka van het Jaar 2025
- Redactie
- 18-12-2025
- Sport
MAASSLUIS - De Olympiahal in Maassluis was weer in kerstsferen gebracht voor de jaarlijkse clubkampioenschappen judo. Zo’n 200 jeugdjudoka’s streden in 30 verschillende klassen om de felbegeerde clubtitels. De deelnemers waren zo veel mogelijk ingedeeld op leeftijd, gewicht en gevorderdheid zodat iedereen leuke wedstrijdjes kon maken.
Op deze dag werden de Mahorokan judoka’s Joshua de Lange, Damir Sheremet en Margit de Voogd gehuldigd voor hun uitstekende resultaten in 2025. Locoburgemeester Kuiper was erbij en overhandigde hen bijpassend presentje. Ook de topverkopers van de Grote Club Actie, te weten Lowen Huizer, Neo Herlaar, Brent Vogelaar en Ris Aalbregt, werden in het zonnetje gezet en bedankt voor hun inzet en kregen cadeautjes. Alle deelnemers gingen aan het einde van de sfeervolle dag blij naar huis met een fraaie judomedaille.
Tijdens een plechtig moment bij het traditionele Kersttoernooi werd bekendgemaakt dat de 14 jarige Damir Sheremet uit De Lier is verkozen tot de nieuwe Judoka van het Jaar. Na een ontroerend verhaal over de beweegredenen voor verkiezing van deze Oekraïense vluchteling brak een groot applaus uit door het talrijke publiek. In 3 jaar tijd van gele band naar het zilver bij het NK tekent zijn doorzettingsvermogen en talent. Hiermee is Damir de vijfenvijftigste eretitel houder binnen de club.
Met een druk bezocht en gezellig Darttoernooi werden de clubkampioenschappen deze dag afgesloten. Hierbij kwam uiteindelijk een mooi winnend team, bestaande uit Margit, Jan en Darcel tevoorschijn.