Inzamelingsactie voor zwaargewond hondje Nylo (1) na aanrijding
- Redactie
- 21-04-2026
- 112
MAASSLUIS - Een tragische gebeurtenis, vrijdag 17 april op de Westlandseweg in Maassluis: hondje Nylo (1) werd aangereden waarna de bestuurder doorreed. Het bleek al snel dat het niet goed ging met Nylo. Het hondje heeft een gebroken poot en heeft dringend een operatie en misschien zelfs een amputatie nodig. Een bezorgde omstander heeft een inzamelingsactie gestart om de eigenaresse te ondersteunen.
Nylo zat gewoon aan de riem, maar schoot log toen hij een andere hond zag waar hij enthousiast mee wilde spelen. ,,Wat een onschuldig moment had moeten zijn, eindigde in een drama”, zo meldt Priscilla, die ter plaatse was en een inzamelingsactie is gestart. ,,Nylo, een lief hondje van pas net 1 jaar oud, is aangereden door een auto op de Westlandseweg (tegenover ROGplus). De bestuurder is na de aanrijding doorgereden zonder ook maar te stoppen of te kijken hoe het met hem ging…”
De dierenambulance en politie werden gebeld. Helaas kon er geen kenteken genoteerd worden. ,,Alle gebeurde zo snel. De politie heeft het incident opgenomen en getuigenverklaringen verzameld. We hopen dat er camerabeelden zijn zodat de bestuurder alsnog gevonden kan worden.” Het was meteen duidelijk dat het niet goed ging met Nylo. ,,Nylo heeft een gebroken poot en is enorm geschrokken. Hij heeft dringend een operatie nodig om weer te kunnen herstellen en pijnvrij te leven. De eigenaresse is direct naar de dierenarts gegaan, maar de kosten voor de operatie kunnen oplopen tot wel €3000,-. Een bedrag dat simpelweg te hoog is om alleen te dragen.”
Daarom is er een inzamelingsactie opgestart via Gofundme. ,,Wij vragen, met heel ons hart, om hulp. Elke bijdrage, groot of klein, brengt Nylo een stap dichter bij zijn herstel. Kun je niet doneren? Dan helpt delen ook enorm.”
Nylo is ondertussen door verschillende dierenartsen gezien. Omdat het pootje op vier of vijf plaatsen is gebroken, gaat het om een zeer gecompliceerde breuk. Het hondje heeft dringend een operatie nodig en mogelijk moet het pootje zelfs geamputeerd worden. Op woensdag is er opnieuw een afspraak met een dierenarts die gaat kijken hoe Nylo het beste geholpen kan worden.
Doneren is mogelijk via Gofundme.