Nipte overwinning De Vliet in Hoek van Holland
- Redactie
- 18-02-2015
- Sport
BILJART - Altijd, wanneer biljartvereniging 'de Vliet' moet aantreden in de Hoekstee om tegen 'Europoort-Hoek van Holland' te spelen, zit er toch wel wat lood in de schoenen. Europoort neemt wedstrijden tegen ‘de Vliet’ altijd extra serieus. In de regel spelen beide clubs ook altijd om de hoofdprijzen. Dit WWT-seizoen (Westland-Waterweg-Trophe), staat 'de Vliet’' fier bovenaan op de ranglijst en is de rol van 'Europoort' wat bescheidener van aard.
Op woensdagmiddag 11 februari, was van dit stand verschil weinig te merken. De geslaagde allerlaatste slot acquitstoot van Maassluizer Ab de Groot, in de allerlaatste partij, veroorzaakte in de uitslag een verschil van enkele tienden van punten; net genoeg om van ‘de Vliet’ de winnaar te maken met 104,08 tegen 104,36 punten.
Werner Kramer voor ‘Europoort’ en Ton Steenhagen voor ‘de Vliet’, waren deze middag de ‘Men of the Match’ voor hun club. Met respectievelijk 13,33 tegen 8,47, won Werner van de kansloze Jan Post. Dit verlies werd echter ruimschoots gecompenseerd, door de uitslag van de partij tussen Gerrit van Spronsen en Ton Steenhagen. Zij lieten 9,75 tegen liefst 14,36 punten noteren.
Overwinningen ook voor de thuisspelende Bertus van Heulen, die Peter v.d. Hoek versloeg; Nico Tiegelaar die Jan v.d. Koppel het nakijken gaf, Koos de Roo die per saldo Ab de Groot de baas bleef, Albert Schimmer die Jürgen Spier overtroefde en tenslotte Karel de Roo, die fraai Sjaak Bal aan zijn zegekar bond. Maassluise succesjes waren er voor Henk Passchier tegen Dirk v.d. Kooi, Cor Pellikaan tegen Willem Verheij en –met flink verschil-, Adrie de Raaf tegen Flip van Asperen.
Zo werden 6 van de 10 partijen door een Hoek van Hollander gewonnen. De 4 Maassluise winstpartijen, leverden echter steeds een iets ruimere marge op waardoor ‘De Vliet’ aan de eindstreep, tevreden kon vaststellen dat deze middag, de toppositie in de Westland-Waterweg-Trophe competitie niet in gevaar was gekomen. Het gemiddelde uitslagrendement staat intussen op ruim 103%. De runners-up van ‘De Ster’ uit Rijswijk, ‘Den Hoorn’ en ‘de Vloot’ (eveneens uit Maassluis), zullen knarsetandend de prestaties van ‘de Vliet’ volgen.