Categorieën

Service

Gemeente Maassluis zet pleegouders in het zonnetje

Gemeente Maassluis zet pleegouders in het zonnetje
Nieuws

Gemeente Maassluis zet pleegouders in het zonnetje

  • Redactie
  • 02-11-2023
  • Nieuws
Gemeente Maassluis zet pleegouders in het zonnetje

MAASSLUIS - Pleegouders in Maassluis zijn woensdagochtend 1 november, ter ere van de Week van de Pleegzorg, in het zonnetje gezet tijdens een ontbijt in het stadhuis. Wethouder Corine Bronsveld was aanwezig om de pleegouders persoonlijk te bedanken voor alle liefde, tijd en aandacht die zij geven en te benadrukken dat zij een onmisbare rol spelen in het leven van pleegkinderen.

,,Ik heb ongelooflijk veel waardering voor pleegouders die kinderen welkom heten in hun huis. Jullie bieden kinderen een 2e thuis waar ze warmte en aandacht krijgen en zich veilig kunnen voelen. Dat is ontzettend waardevol en daar is de gemeente Maassluis u heel dankbaar voor”. Na het warme openingswoord van wethouder Bronsveld, konden de genodigden genieten van een uitgebreid ontbijt en een goed gesprek. De pleegouders hadden elkaar veel te vertellen; stelden elkaar vragen en wisselden persoonlijke ervaringen uit. Verder hebben de pleegouders de wens uitgesproken om elkaar vaker te ontmoeten, bijvoorbeeld door middel van een aantal koffiemomenten.

Pleegouderschap in verschillende vormen

In de gemeente Maassluis zijn op dit moment 33 pleeggezinnen actief. Maar er zijn meer kinderen die een 2e thuis nodig hebben. Pleegouderschap kan op verschillende manieren worden ingevuld: voor een dag in de week, als crisisopvang, alleen in het weekend, voor een korte of langere tijd, voor jonge of oudere kinderen. Elke vorm is waardevol en maakt het verschil voor een kind. Kijk voor meer informatie op www.pleegzorg.nl.