Mijnenjager in buitenhaven
- Redactie
- 10-03-2017
- Nieuws
Foto: Handhaving Maassluis
Zr. Ms. Vlaardingen is één van de mijnenjagers van de marine. De hoofdtaak van de mijnenjagers is het vrij houden van de zee, de kustwateren en de havenmondingen van explosieven. Daarnaast beschermen ze maritieme eenheden in een mijngevaarlijk gebied door mijnenbestrijdingsoperaties uit te voeren.
Het is binnen de marine een oude traditie om schepen te vernoemen naar steden. Grote steden geven hun naam aan grote schepen, zoals Zr. Ms. Rotterdam en Zr. Ms. Amsterdam. Mijnenjagers, en vroeger de mijnenvegers, worden veelal vernoemd naar middelgrote of kleine steden.
Om 15.00 uur zal de mijnenjager aanmeren langs de Maasboulevard in Vlaardingen waarna er een receptie is aan boord van het schip. Zaterdag en zondag is het schip opengesteld voor publiek.