Theatertalkshow #durftezien over seksueel misbruik
- Redactie
- 24-11-2025
- Uit
MAASSLUIS - Op woensdag 26 november (19:30 uur) vindt in de Stadsgehoorzaal de interessante en goed ontvangen theatertalkshow #durftezien plaats, rondom het thema seksueel misbruik. De Stadsgehoorzaal, gemeente Vlaardingen en stichting Elckerlyc hebben de handen ineengeslagen om deze theatertalkshow, een initiatief van Stichting Wij zijn M die het taboe rondom seksueel misbruik wil doorbreken, onder de aandacht te brengen. Het doel is zoveel mogelijk (maatschappelijke) organisaties, professionals maar ook slachtoffers en omstanders te bereiken.
De theatertalkshow #durftezien combineert informatie, persoonlijke verhalen en muziek. Tijdens deze bijzondere avond gaan klinisch psycholoog Iva Bicanic, zedenrechercheur Pieter Melsen en ervaringsdeskundige Mandy Sleijpen met elkaar in gesprek over het onderwerp seksueel misbruik en de impact op slachtoffers en hun omgeving. Onder leiding van presentatrice Jojanneke van den Berge wordt het thema vanuit drie verschillende invalshoeken belicht: hulpverlening, politie en de ervaringen van slachtoffers. Deze combinatie biedt een krachtig anker voor zowel de samenleving als de slachtoffers. Naast de indringende gesprekken zijn er solo-optredens van verschillende artiesten, waaronder Angela Groothuizen, Birgit Schuurman en Lisse Knaapen.
De theatertalkshow is een belangrijke stap naar het creëren van bewustwording en bevorderen van preventie op nationaal niveau. Op een inspirerende, informatieve en veilige manier worden professionals, politie, slachtoffers, bestuurders en andere geïnteresseerden bij elkaar gebracht om dit te bewerkstelligen.
Samenwerking en Orange The World
De Stadsgehoorzaal, gemeente Vlaardingen en Stichting Elckerlyc hebben de handen ineen geslagen om deze theatertalkshow, een initiatief van Stichting Wij zijn M, onder de aandacht te brengen van zoveel mogelijk (maatschappelijke) organisaties, professionals maar ook slachtoffers en omstanders. De theatertalkshow vindt plaats tijdens Orange the World, de wereldwijde campagne tegen geweld tegen vrouwen en meisjes van 25 november t/m 10 december.
Theatertalkshow #durftezien door Stichting Wij Zijn M
Woensdag 26 november – 19.30 uur
Kaarten (€ 9,50 incl. consumptie) via stadsgehoorzaal.nl