Wilde ree gespot in Maassluis
- Maurice Verschuur
- 21-12-2014
- Nieuws
fotografie Maurice Verschuur - Archieffoto van een ree in de Veluwezoom nabij Arnhem
Het lijkt erop dat er een wilde ree rondloopt in of net buiten Maassluis. Op Twitter zegt Linda dat ze donderdagavond een ree heeft gezien toen ze de A20 opging via de oprit Maassluis/Maasland richting Rotterdam.
Vanavond in Maassluis op de oprit naar de A20 bijna een ree aangereden. Blijkbaar is de regio landelijker dan ik dacht.
— Linda (@vanmosa) December 18, 2014
De dichtstbijzijnde waarneming van een ree, ten opzichte van Maassluis, tot nu toe was volgens Juriaan van Leeuwen van Natuurmonumenten in augustus in de Schiezone en de Ackerdijkse Plassen. Deze ree verbleef rond de snelweg A13 tussen Midden-Delfland en Rotterdam. Maar die is stilletjes weer verdwenen. De bronst is voorbij en dan zoeken ze naar een eigen territorium.
"Het zou dus inderdaad kunnen dat het in Maassluis echt een ree was. Dan is dit echt een superleuke waarneming! Hopelijk kan die de gevaren van alle wegen ontwijken en kan iemand hem binnenkort op de foto vastleggen", zegt Juriaan.
Spot jij de wilde ree in of rond Maassluis? Heb je daar misschien zelfs een foto van? Laat het weten door een e-mail te sturen naar: [email protected].