Categorieën

Service

Horeca mag langer open blijven tijdens WK Voetbal 2026

Horeca mag langer open blijven tijdens WK Voetbal 2026
Bedrijven nieuws

Horeca mag langer open blijven tijdens WK Voetbal 2026

  • Redactie
  • 17-03-2026
  • Bedrijven nieuws
Horeca mag langer open blijven tijdens WK Voetbal 2026

Burgemeester Jack de Vries (rechts) en Wiebe Kuiper, voorzitter van Koninklijk Horeca Nederland Maassluis (links), poseren samen met de Nederlandse vlag en onderstrepen de samenwerking rondom het WK Voetbal 2026.

MAASSLUIS - Horecagelegenheden mogen tijdens het WK Voetbal 2026 langer open blijven. Dat heeft de gemeente Maassluis, in overleg met de afdeling Maassluis van Koninklijk Horeca Nederland, besloten. ,,Hiermee wordt gehoor gegeven aan het gezamenlijke streven om het WK in Maassluis op een feestelijke, veilige en ordelijke manier te beleven.”

Koninklijk Horeca Nederland Maassluis (KHNM) heeft bij de gemeente een verzoek ingediend om tijdens late wedstrijden van Oranje langer open te mogen blijven. De gemeente is hierover direct met hen in gesprek gegaan. ,,Deze constructieve samenwerking heeft geleid tot een gedragen voorstel dat door de burgemeester is vastgesteld”, aldus de gemeente.

,,Dit soort wedstrijden brengen de stad samen. Dan wil je dat de horeca ook kan meebewegen. Mooi dat de gemeente daarin met ons meedenkt en mogelijkheden biedt”, aldus Wiebe Kuiper, voorzitter van Koninklijk Horeca Nederland Maassluis en eigenaar van Café Pulp. ,,Zo kunnen wij doen waar we goed in zijn: mensen een fantastische avond bezorgen en tegelijk bijdragen aan een bruisende binnenstad.”

Onthefffing

De verruiming geldt voor de vier horecagelegenheden die via KHNM hebben aangegeven hiervan gebruik te willen maken. Zij krijgen tijdens de wedstrijden van het Nederlands elftal een ontheffing om tot 4.00 uur geopend te blijven. De ontheffing geldt uitsluitend binnen de inrichting en er mag alleen geluid van de wedstrijdverslaggeving worden afgespeeld. Volgens de gemeente draagt deze maatregel bij aan de veiligheid, openbare orde en economische steun voor horecaondernemers.

Burgemeester Jack de Vries: ,,Het WK voetbal is een mooi moment waarop mensen in saamhorigheid samenkomen. Ik ben blij dat we in goed overleg met Koninklijk Horeca Nederland Maassluis tot een oplossing zijn gekomen die zowel feestelijkheid als veiligheid waarborgt. We geven de horeca ruimte, maar doen dat op een manier die past bij onze stad en waarbij we oog houden voor ieders belangen.”

Paracommerciële instellingen

Voor paracommerciële inrichtingen, zoals sportkantines en buurthuizen, geldt deze verruiming niet, meldt de gemeente. ,,De reden hiervoor is dat de Algemene Plaatselijke Verordening (APV) geen mogelijkheid biedt om voor deze categorie ontheffing van sluitingstijden te verlenen. Bovendien wordt hiermee oneerlijke concurrentie met de reguliere horeca voorkomen. De bestaande sluitingstijden voor paracommercie blijven daarom van kracht.”

Andere horecaondernemers

Horecaondernemers die eveneens gebruik willen maken van een verruimde sluitingstijd tijdens de wedstrijden van Oranje, kunnen dit kenbaar maken bij de gemeente. Zij worden vervolgens meegenomen in de verdere uitvoering van de regeling. Aanvragen kunnen worden ingediend via [email protected].