Inzicht in plannen voormalig RK- kerklocatie
- Redactie
- 18-02-2015
- Politiek
MAASSLUIS - De voormalige Rooms-Katholieke- kerklocatie aan de P.C. Hooftlaan krijgt een metamorfose. Hoe het terrein eruit komt te zien ligt nu aan de gemeenteraad. Het college van b en w heeft zes plannen voorgelegd.
Het eerste plan omvat een grote zwaaikom met aanlegplaatsen voor rondvaartboten van het type Vlietlander en pleziervaart in combinatie met een park rond de Schuurkerk. De totale kosten bedragen 3.590.000 euro.
Het tweede model omvat een kleine zwaaikom voor pleziervaartuigen met een maximale lengte van 10 meter. Er is plek voor extra parkeerplaatsen en rond de Schuurkerk kan een park komen. De totale kosten bedragen 3.140.000 euro.
In het derde model is de inpassing van een zwaaikom gecombineerd met woningen. De aanlegplaatsen in de haven zijn openbaar. De woningen kijken uit over de zwaaikom, maar hebben geen eigen aanlegplaatsen. De totale kosten bedragen 2.840.000 euro.
In het vierde model is de inpassing van een zwaaikom gecombineerd met meer woningen dan in model drie is onderzocht. Hierdoor is de zwaaikom kleiner. Grotere boten kunnen alleen draaien als de ligplaatsen niet bezet zijn. De aanlegplaatsen in de haven zijn particulier. De totale kosten bedragen 2.330.000 euro.
In het vijfde model zit alleen een groot park dat ruimte kan bieden aan evenementen rond de Schuurkerk in combinatie met parkeerplaatsen. De totale kosten bedragen 2.150.000 euro.
Het zesde en laatste model omvat de inpassing van een park rond de Schuurkerk in combinatie met woningen. De totale kosten bedragen 1.210.000 euro.
De Schuurhof wordt pas in een later stadium gesloopt, zoals de planning is voor de aanpak van Sluispolder-West. Vervolgens wordt het parkeerterrein, zoals geschetst in de modellen, doorgetrokken.