Categorieën

Service

Raad neigt naar gecombineerde invulling RK- kerklocatie

Raad neigt naar gecombineerde invulling RK- kerklocatie
Politiek

Raad neigt naar gecombineerde invulling RK- kerklocatie

  • Maurice Verschuur
  • 18-02-2015
  • Politiek
Raad neigt naar gecombineerde invulling RK- kerklocatie

MAASSLUIS - Hoewel het dinsdagavond om een informatieve raadsbijeenkomst ging waar geen besluiten worden genomen. Schemerde een meerderheid van de fracties door dat ze wel oren hebben naar een gecombineerde invulling van de voormalige rooms-katholieke kerk locatie aan P.C. Hooftlaan. Met een zwaaikom voor pleziervaart en mogelijk rondvaartboten, aanlegplaatsen, enkele woningen en een parkje rond de Schuurkerk.

De gemeenteraad heeft in de basis de keuze uit zes modellen, maar uiteindelijk kan het ook een combinatie van deze zes worden. De varianten verschillen van een grote zwaaikom met ligplaatsen en woningen tot ligplaatsen voor kleiner pleziervaart en geen woningen. Maar er is ook een variant waarin geen uitbreiding van het water is meegenomen en alleen een park is ingetekend.

Alleen Loek Molmans van Maassluis Belang liet duidelijk weten dat wat hem betreft alleen een park wordt aangelegd. Volgens het raadslid is er al te weinig groen gepland in de nog te vernieuwen Sluispolder-West.

Geurst & Schulze Architecten heeft de zes modellen gemaakt en gaat met de inbreng van de gemeenteraad verder aan de slag. De bedoeling is om richting het voorjaar een bijeenkomst te houden voor omwonenden, ondernemingen en andere geïnteresseerden om hun ideeën te horen. Zoals het er nu uitziet komt er in het tweede helft van dit jaar vanuit het college van b en w een voorstel aan de gemeenteraad over een definitieve invulling van het gebied.